Charakteristika
Výhody Bio krbov
- moderný dizajnový doplnok
- horenie je bez splodín a zápachu
- horenie bez popola a dymu
- produkujú reálne teplo
- nie sú potrebné žiadne povolenia
- nie sú potrebné stavebné úpravy
- možnosť umiestnenia kdekoľvek
- možnosť premiestnenia
- vhodné do bytu
- minimálna údržba
- okamžité zapálenie a uhasenie 

Charakteristika Bio Krbov

Biokrby sú ideálnym riešením pre rodiny, ktoré nebývajú v rodinných domoch s komínom, ale i pre kancelárie, hotely, salóny a reštaurácie, ktoré tak môžu svojim priestorom dodať kus elegancie a moderného nádychu.  Sú vyrobené z  kvalitnej nerezovej ocele, doplnenej prírodným drevom a ohňovzdorným ochranným sklom. Modely sú prevedené tak v klasickom štýle ako aj v modernom a sú ozdobou každej miestnosti.

 

Aký typ biokrbu zvoliť?

Ak ste sa rozhodli, že si kúpite biokrb, urobili ste určite prvý správny krok. Druhým krokom pri jeho kúpe je rozhodnúť sa, aký typ si zakúpite. Na výber sú 3 základné typy – voľne stojacizabudovaný alebo závesný typ.

- krb z tejto kategórie je praktický a použiteľný takmer všade. Prečo? Stačí ho jednoducho rozbaliť a priamo postaviť tam, kde ho chcete mať. Nepotrebuje žiadne podstavce ani nič iné. Ľahko sa prenáša, čo je obrovská jeho výhoda. Úplne v pohode a bez problémov ho môžete zobrať so sebou kamkoľvek, napríklad na chatu a spríjemniť si ním chvíľky pokoja hocikde.

- už od slova závesný vyplýva, že tento typ krbu je potrebné zavesiť, samozrejme kam inam ako na stenu. Pri zakúpení tohto krbu je súčasťou balenia aj jeho montážna sada. Nemusíte sa báť ale zložitej konštrukcie či montáže. Zvládne ju každý. Jeho výhodou je  netypický dizajn, ktorý vytvorí v miestnosti, keďže vyzerá na prvý pohľad ako obraz, alebo monitor televízora. Je to jednoduché ale napriek všetkému netradičné riešenie. Ak chcete byť trendy, určite si zvoľte tento typ krbu.

 • Zabudovaný biokrb

- treťou možnosťou je zabudovaný biokrb priamo do steny s tým, že môže byť doplnený o rôzne dizajnové motívy. To znamená to, že do steny, do ktorej je zabudovaný, je vsadený nejaký motív, najčastejšie dreva alebo kovu. Vytvorí to veľmi príjemný efekt aj pre náročných milovníkov krbov.

 

Všetky typy biokrbov sa dajú zhotoviť na mieru, podľa vlastných požiadaviek. Taktiež máte možnosť vybrať si už so širokého portfólia nachádzajúceho sa na trhu. K dispozícii máte veľké množstvo rozmerov, materiálov a celkového dizajnu krbov. Je to len na Vás, čo zvolíte. Tiež máte možnosť zvoliť si manuálnu obsluhu krbu alebo diaľkové ovládanie.  Istota je ale tá, že kúpu biokrbu určite neoľutujete. 

Naše biokrby môžete umiestniť kdekoľvek, bez nutnosti napojenia na komín a dodatočných stavebných úprav. V ponuke máme voľne stojace biokrby, ktoré môžete umiestniť kamkoľvek na zem, kde sa Vám to bude hodiť. Ak sa rozhodnete pre biokrb, ktorý chcete mať na stene, tak sú potom pre Vás určené závesné biokrby. Stačí si len vybrať miesto na stene, kde ho chcete mať a už stačí len jednoducho uchytiť na stenu pomocou montážnej sady, ktorá je súčasťou každého závesného biokrbu.

Biokrby horia skutočným plameňom. Ako palivo do biokrbov sa používa bioetanol alebo špeciálne bio gély. Bioetanol je upravený tak, aby horel žltým, teplým plameňom bez zápachu. Spaľovaním bioetanolu nevznikajú žiadne škodlivé výpary, splodiny, dym a popol. Výsledkom horenia je len vodná para a oxid uhličitý (CO2), ktorý nie je škodlivý  a rovnako vzniká pri našom vydychovaní. Ako každý oheň, tak i oheň z bioetanolu spotrebúva kyslík, preto by ste mali miestnosť, v ktorej je biokrb umiestnený, pravidelne vetrať.

Biokrb ako zdroj tepla? Prečo nie. Biokrb síce nie je primárne určený len na vyhrievanie priestorov, je to aj elegantný moderný doplnok, ktorý však dokáže tieto priestory aj príjemne vyhriať. Výkon biokrbov sa pohybuje od 1,5 – 4,5kW.

Ak si zadovážite akýkoľvek biokrb, jeho obsluhu zvládne každý. Na prevádzkovanie biokrbu nepotrebujete žiadne dodatočné povolenia.

V našej ponuke máme dva typy horákov.

 1. s regulovateľným horákom:  Súčasťou tohto horáka je aj keramická vata, pomocou ktorej sa šetrí palivo. Tento horák môžete jednoducho regulovať  posúvaním vrchného krytu ponad horiacu časť. Tým pádom necháte menší priestor pre horenie čím budete mať aj menší plameň a rovnako bude aj menšia spotreba paliva.

 1. samostatne stojace palivové dózy: Počet týchto dóz závisí od veľkosti biokrbu. Pri menších sú to 3 a pri väčších biokrboch 5 alebo 6 dóz. Plameň v týchto dózach sa nedá regulovať. Ak chcete mať menej plameňa v krbe, stačí že zapálite palivo napríklad len v dvoch dózach a zvyšné necháte nezapálené.

Súčasťou niektorých biokrbov je aj nerezové hasidlo, pomocou, ktorého zhasínate horáky. Pri biokrboch, v ktorých toto hasidlo nie je súčasťou, odporúčame ho dokúpiť osobitne. Nájdete ho v sekcii príslušenstvo.

 

Kľúčové výhody biokrbov:

 • moderný dizajnový doplnok
 • horenie je bez splodín, zápachu, popola a dymu
 • produkujú reálne teplo
 • nie sú potrebné žiadne povolanie
 • nie sú potrebné stavebné úpravy
 • možnosť umiestnenia kdekoľvek
 • možnosť premiestnenia
 • použiteľnosť aj v bytovkách
 • minimálne údržba,
 • okamžité zapálenie a zhasenie plameňa

 

Aj takto môže Váš biokrb horieť:

 

 

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.